**Dobrodružství Toma Sawyera**

11. listopadu 2007 v 22:02 | Mark Twain |  *Čtenářský deník*
Tom Sawyer bydlí u tety Polly,protože je sirotek.Nerad chodí do školy a také nerad pracuje.Ale velmi rád prožívá dobrodružství.

Jednou v pátek nejde Tom do školy a jeho teta ho potrestá malováním plotu.On vymyslí lest na kamarády a říká jim: "Mě malování plotu baví,nesmí to dělat jen tak někdo." Chlapci ho přemlouvali,aby mohli také natírat plot.On se tedy "nechá" přemluvit.Později je teta nadšená natřeným plotem a pustí Toma ven.Tam Tom spatří dívku,která se později stane jeho novou spolužačkou.Ona se jmenuje Becky a Tom se do ní zamiluje.
Tom se kamarádí s Huckem,chlapcem,který nechodí do školy,namá rodiče a nemyje se.Jedné noci se Tom a Huck vydali na hřbitov.Byli zde svědky toho,jak indián Joe zavraždil doktora a Muff Potter stál opodál.Chlapci to nikomu neřekli,protože se báli.
Jednou se vydali Tom,Huck a Joe Harper,který byl rozzlobený na svou matku,na druhou stranu řeky.Zůstali zde,protože se nemuseli učit a mohli si hrát.Ale když zjistili,že si lidé myslí,že jsou mrtví,tak se vrátili.
Ve škole Becky zašpinila učitelovu knihu a Tom to vzal na sebe.Becky mu byla vděčná a přestala se na něho zlobit.
O letníchprázdninách byl soud s Muffem Potterem.Chlapci mu chtěli pomoct,a tak řekli,co viděli na hřbitově,čímž se prokázala Potterova nevina.
Jednou hledali Tom a Huck poklad ve starém domě blízko domu paní Douglasové,když tam přišel indián Joe s přítelem.Mluvili o místě,kde by schovali peníze.Jednoho dne se děti rozhodly jít do jeskyně,ale když se vracely zapomněly tam Becky a Toma.Huck mezitím sledoval indiána Joea a zjistil,že chce zabít paní Douglasovou.Šel tedy pro pomoc,a tak ji zachránil.Becky s Tomem chtěli jít domů,ale nemohli najít východ.
O několik týdnů později našli indiána Joea mrtvého v jeskyni a Tom s Huckem šli do jeskyně hledat jeho peníze.Našli je a bylo to 12,000$.Paní Douglasová byla vděčná Huckovi za záchranu a ujala se ho.Chodil do školy,myl se....,ale moc se mu to nelíbila.Tom ho ale přesvědčil,aby u ní zůstal,aby si s ním mohly všechny děti hrát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucka lucka | 29. února 2008 v 9:56 | Reagovat

Ale jinak pjeknej design této stránky (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.